Головний архітектор Кельнського собору дав прогноз, що на відновлення Собору Паризької Богоматері після нищівної пожежі можуть піти десятиліття.

Про це повідомляє агентство Associated Press.

Петр Фюссеніх керує усіма будівельними роботами у Кельнському соборі. На його думку, “напевно знадобляться роки, можливо, навіть десятиліття, поки останні руйнування, звадані цією жахливою пожежею, не будуть повністю відновлені”.

Кельнський собор був сильно пошкоджений під час Другої світової війни, і роботи з його відновлення тривають вже понад 70 років.

У коментарі телекомпанії RTL Фюссеніх назвав пожежу в Парижі “трагедією європейського масштабу”, адже багато церков і соборів по всьому континенту були зведені за зразком французької архітектури.

“Коли останній камінь був закладений у Нотр-Дам, перший був закладений тут, в Кельні, і в цьому контексті Нотр-Дам дуже сильно впливає на нас усіх”, – повідомив архітектор.

Додамо, що У Парижі в понеділок, 15 квітня, загорівся Собор паризької Богоматері, внаслідок чого обвалився шпиль та згорів дах собору. На щастя, реліквії, які зберігалися в храмі, не постраждали та пожежу вдалося повністю ліквідувати.