Про це власкору «Вголосу» повідомили у прокуратурі Волині.

Неповнолітні, позбавлені батьківського піклування, належать до соціальнонезахищеної категорії населення та неспроможні самостійно захистити свої інтереси в суді, а опікуни й відповідні служби органів державної влади та місцевого самоврядування не вживали заходів до захисту їх майнових прав.

Відтак, у вересні Луцька місцева прокуратура подала до суду три позовні заяви про визнання протиправною бездіяльності Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату I-III ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», Головненської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», Люблинецької спеціалізованої школи-інтернату I-III ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» та зобов'язання їх виплатити одноразову грошову допомогу випускникам на загальну суму 19 тис. грн.
Наразі рішеннями Ковельського міськрайонного та Любомльського районного судів два позови задоволені в повному обсязі, ще один перебуває на розгляді.

Прокуратура закликає служби у справах дітей Луцької міської ради та Луцької РДА вживати належних заходів до захисту прав дітей.