Про це інформує власкор «Вголосу».

Начальник відділу освіти Володимир-Волинської РДА Оксана Бігун на початку зустрічі заявила, що мова не йде про закриття школи. Далі головний спеціаліст відділу Тетяна Іващенко пояснила батькам, що оскільки в школі є так звані неповні класи, де менше п’яти учнів, їх вчитимуть за індивідуальною формою навчання. Ця форма передбачає, що одного учня навчатимуть лише одну годину і за цю годину мають вичитати усі предмети шкільної програми. Якщо ж батьки не згодні з такою формою навчання, відділ освіти пропонує їм перевести дітей до сусідньої школи у с. Суходоли, а це у свою чергу може поставити під загрозу існування Дігтівської початківки.

Батьки школярів опинилися перед складним вибором і щиро дивуються таким необдуманим освітнім інноваціям. Крім того, обурює той факт, що школа у селі Дігтів є однією з кращих в районі за матеріально-технічним забезпеченням: у ній зроблено капітальний ремонт, облаштовано внутрішній туалет, проведено електроопалення, закуплені нові парти та дошки. Також, у школі виявили бажання працювати молоді педагоги.

Присутній на зборах депутат районної ради від ВО «Свобода» Павло Карпюк зауважив, що для того аби село пропало потрібно закрити школу, клуб, медпункт і села не буде. «Представники освіти довели вам або переведете дітей у сусідню школу, або будете мати годину індивідуального навчання. Хто придумав такий закон?», - обурився депутат. Крім того, за його словами станом на 1 вересня нових шкільних автобусів не буде, хоча влада Володимир-Волинського району запевняла батьків уже закритих шкіл, що вони будуть. Сьогодні, 1 вересня, батьки вирішили віддати дітей у Дігтівську початкову школу та писатимуть звернення до керівництва Міносвіти та Верховної Ради з вимогою переглянути Положення про індивідуальну форму навчання.

Крім того, за інформацією власкора «Вголосу», у селах Маневицького, Любешівського та Камінь-Каширського району склалася аналогічна ситуація. Там вчителів змушують ходити додому до учнів, оскільки функціонування класів з кількістю до 5 учнів не передбачене. Відтак, учні опиняються поза школою. Також їм відмовляють у безкоштовному харчуванні, незважаючи на те, що вони проживають на територіях, які потерпіли від аварії на ЧАЕС.