Про це інформує власкор Вголосу.

24 лютого представники громадських середовищ Луцького Майдану - Правого сектору Волині, Самооборони Волині, Автомайдану та Громадського сектору Волині заявили про свою ініціативу з проведення люстраційних процесів в області. Тоді ж ними було створено Координаційну раду Комітету громадської люстрації, яка за цей період напрацювала базові критерії та механізми проведення громадської люстрації. Зокрема, було підготовлено Декларацію про громадську люстрацію на Волині, випущено серію інформаційних матеріалів з поясненням мети та завдань громадської люстрації, створено окремий веб-сайт присвячений темі люстрації на Волині - http://lustracia-volyn.info.

Наступним важливим етапом є формування персонального складу органу, уповноваженого громадою Волині на прийняття рішень в рамках проведення процесу громадської люстрації - Комітету громадської люстрації. Принципи формування та вимоги до майбутніх його членів були сформульовані у Положенні про Комітет громадської люстрації у Волинській області.

Кандидатури до складу Комітету пропонуються громадськими організаціями та об’єднаннями, або окремими особами шляхом самовисування. Для цього до Координаційної ради слід внести відповідне подання разом із біографією та люстраційною анкетою претендента (зразки документів є на сайті). Персональний склад Комітету громадської люстрації буде затверджений під час чергового Віче Луцького Майдану.

До осіб, які претендуватимуть на членство в Комітеті є певні вимоги. Так, членом Комітету громадської люстрації не може бути посадова особа органів влади та організацій, що підлягають люстрації, або депутат будь-якого рівня, а також працівники суду чи правоохоронних органах. Також не можуть увійти у люстраційний комітет члени політичних партій, або ж особи причетні до корупційних справ. А ще члени Комітету повинні вести стиль життя, що відповідає їх офіційним доходам та користуватися суспільним авторитетом та довірою в громаді.

Як повідомили у координаційній раді, такі вимоги до членів Комітету викликані в першу чергу високим рівнем відповідальності та важливості рішень, які їм слід буде приймати.

На даному етапі усю організаційну, медійну та іншу необхідну підтримку процесів громадської люстрації на Волині надає Координаційна рада Комітету. Представники громадських середовищ Майдану збирають зараз від людей інформацію про відомі факти зловживань та порушень, які були вчинені посадовцями різних рівнів на Волині. Після створення та початку роботи Комітету громадської люстрації всі ці матеріали будуть проаналізовані і щодо них будуть прийняті відповідні рішення.