Про це власкору «Вголосу» повідомили в ОДА.

Нагадаємо, представництво польської компанії (а КП «Волиньприродресурс» у справі – третя сторона) звернулося до суду із позовом до управління розвитку та інвестицій облдержадміністрації.

Власними потужностями та ресурсом для видобутку сонячного каміння комунальне підприємство не володіє, наявна лише ліцензія на видобуток, оригінал якої працівники підприємства не надають навіть «у руки» феміди. Землі для видобутку також відсутні. Тому самотужки здійснювати видобуток напівдорогоцінного каміння, навіть за умови залагодження всіх процедурних питань, «Волиньприродресурс» не може. Відповідно до договору про спільну інвестиційну діяльність, цим і має займатися підприємство з іноземними інвестиціями.

До суду українське представництво польської кампанії та волинське підприємство пішли, бо керівництво управління розвитку та інвестицій ОДА в серпні 2017-го відмовило здійснити державну реєстрацію договору (контракту) на здійснення спільної діяльності двох згаданих уже сторін. Позиція виконавчої вертикалі – умови договору не відповідають чинному українському законодавству.

Окрім того, на прохання управління розвитку та інвестиції оригінал ліцензії на видобуток бурштину заявник не подав. Хоча така вимога прописана у постанові Кабінету міністрів України. Також документи про право користування землею  КП «Волиньприродресурс» відсутні.

Саме «ЛАВ & ІНВЕСТМЕНТ СП. З О.О» зареєстроване не в Україні, а у сусідній Польщі. Тому фінансовий ресурс, який, за словами посадовців, котрі активно лобіюють питання запуску діяльності КП «Волиньприродресурс», мав би залишатися волинський громаді, фактично спрямують за кордон.

Відтак Волинська ОДА подала апеляцію на рішення Волинського окружного адміністративного суду.

«За підсумками розгляду справи у першій інстанції суд не взяв до уваги той факт, що права на земельні ділянки площею 56 тисяч гектарів у КП «Волиньприродресурс» на момент подачі договору не існувало, а в документах зазначалося: видобуток бурштину здійснюватимуть силами кампанії «ЛАВ & ІНВЕСТМЕНТ СП. З О.О», – зазначив начальник юридичного управління Віталій Потапенко.

 

«Вголос»