Подія трапилася в ніч з 13 на 14 жовтня, інформує власкор Вголосу.

Зокрема, вандали зафарбували сріблянкою написи та образ вояка УПА. Під хрестом зловмисники залишили порожній балончик з-під фарби та робочі рукавиці. Пам’ятник розміщений на початку села Самійличі поряд з українською церквою Київського патріархату. 
Незважаючи на прикрий випадок, місцевий священик, отець Михайло разом з прихожанами 14 жовтня провели панахиду над загиблим повстанцями.

«Місцева громада дуже обурена такими вчинками вандалів, які поглумилися над їхньою історією. Адже у цьому селі в 1945 році енкаведисти розстріляли молодих патріотів», – зазначив у коментарі власкору Вголосу голова Шацької районної організації ВО «Свобода» Леонід Богдан.

Зазначимо, що біля пам’ятника також стоїть хрест, якого поставили селяни з написом: «Односельцям, які загинули за волю України в роки визвольних змагань. Борцям за волю України сотникам Коваленко, Книжнику, чотовому «Галичини», які загинули в 1945 році». Цей пам’ятник був зведений громадою рік тому. Він  є першим і поки що єдиним в Шацькому районі. Місцеві люди запевняють, що акт вандалізму вчинили не місцеві, а заслані.

Наразі порушене кримінальне провадження по даному факту. 

Крім того, депутат Волинської облради від ВО «Свобода» Святослав Боруцький направив депутатське звернення до начальника УМВС у Волинській області Олександра Терещука з проханням взяти під особистий контроль розслідування цього акту вандалізму.