Вказану проблему вперше озвучив під час сесії Камінь-Каширської районної ради 16 серпня 2013 року депутат райради від «Свободи» Богдан Козік. 3 вересня 2013 року питання несанкціонованого вивозу піску на обласному рівні порушив депутат від ВО «Свобода» Олександр Пирожик.

У відповіді на депутатський запит за підписом начальника управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Анатолія Гетьманчука йдеться про те, що вказаний кар’єр розташований на території Раків-Ліської сільської ради і відведений Камінь-Каширському райавтодору під грунтовий резерв. Для розробки даного грунтового резерву відведена земельна ділянка площею 5,42 га.

«Крім того, за відпуск піску обсягом 160 куб. метрів на потреби, не передбачені проектом, і нанесення збитків розміром 29621 грн., проти головного інженера Камінь-Каширського автодору прокуратурою Волинської області з нагляду за дотриманням законів у транспортній сфері у 2013 році порушено кримінальну справу», – йдеться у відповіді на депутатський запит свободівця Олександра Пирожика.