У неділю, 20 січня, громада села Нічогівка Маневицького району Волинської області прийняла рішення про перехід церкви з Московського патріархату до Православної церкви України.

Про це повідомляє власкор ІА “Вголос”.

Для того аби визначити долю церкви, провели збори мешканців. У підсумку понад 95 % учасників (101 особа) висловилися за перехід до лав Православної церкви України. Один учасник висловився проти, один утримався, а четверо не голосували.

Під час зборів селяни нарікали на байдужість священників Московського патріархату щодо питань захисту України, їхнє небажання визнавати агресію Росії проти України. Люди стверджували, що створення помісної української Церкви є запорукою існування держави й її звільнення з-під ідеологічного впливу “руского міра”.

На зборах була присутня учасник російсько-української війни, переможець “Ігор нескорених” Майя Москвич, котра родом із цього села.

“Я пишаюся своїми односельчанами! Воістину мені тепер не соромно буде казати, що я родом із села Нічогівка, села, котре в числі перших на Волині прийняло рішення бути вільним від Москви! Якщо ми змогли це зробити, це зможе зробити будь-яка громада!” — зазначила Майя Москвич.

Додамо, що на Волині після проголошення томосу активізувався процес переходу церков із підпорядкування Московського патріархату до лав ПЦУ.

Нагадаємо, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир заявив, що томос йому затьмарив святкування Водохреща.