Про це власкору «Вголосу» повідомили у прес-службі Волинської прокуратури.

За процесуального керівництва прокуратури Волинської області Управління СБУ в області завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо п'яти осіб, які у складі організованої групи, використовуючи спеціальні засоби отримання інформації, у Луцьку влітку 2017 року незаконно збирали, зберігали та поширювали конфіденційну інформацію про громадян.

Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації були придбані за кордоном та переміщені на митну територію України з приховуванням від митного контролю.

Керівника групи підозрюють також в умисному незаконному придбанні та зберіганні за місцем свого проживання бойових припасів та підбуренні двох осіб до нанесення легких тілесних ушкоджень громадянину.

Нагадаємо, незаконну діяльність членів ОЗГ вдалося припинити у серпні минулого року у результаті спільно спланованих прокуратурою Волинської області та слідчим і оперативними підрозділами Управління Служби безпеки України в області слідчих та розшукових дій.

Наразі старшим групи прокурорів у кримінальному провадженні прийнято рішення про завершення досудового розслідування та в порядку ст. 290 Кримінального процесуального кодексу України стороні захисту здійснено відкриття матеріалів кримінального провадження.

Нагадаємо, 8 серпня минулого року правоохоронці затримали очільника громадського формування «Варти порядку» Олександра Тиводара. У його оселі та офісі формування провели обшуки, а у членів «Варти порядку» знайшли автомати, гранати та протитанкові міни. Встановлено, що під виглядом захисту громадського порядку «Варта порядку» здійснювала підслуховування та збір конфіденційної інформації, в тому числі виконуючи політичні замовлення.

 

«Вголос»