Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив волонтер, депутат облради Костянтин Зінкевич.

«Запросив мене, як депутата облради, на збори селян сільський голова з проханням допомогти переконати селян у необхідності перейменування села. Дивне прохання по своїй актуальності, так як термін, до якого громада мала запропонувати нову назву, сплив ще 21 листопада 2015 р. І було на ці обговорення півроку», – обурився Костянтин Зінкевич.

Коли сільський голова Сергій Панасевич зачитав постанову Верховної Ради, згідно з якою село перейменували на Сусваль, батько загиблого воїна Остан Сусваль обурився і почав протестувати проти цього рішення.

«Будучи емоційним чоловіком, він почав шарпати секретаря зборів, ще когось... Зал перетворився на вулик! Жінки заголосили, хлопцям потрібен був вихід агресії. У цей час депутат облради Олексій Панасюк розмовляв з людьми на вулиці про звичайні проблеми громади, дороги, крадіжки піску та торфу в промислових об’ємах на їхній території і т. п. Але ж «регулювальники» вивели старого батька надвір, підвели до Олексія і сказали: «О! Оце він винен!» Той ціпком крепко Олексію дав по ногам. Толпа «беснующихся» мужиків була в захваті. Але коли ти не брешеш і не боїшся говорити з людьми, то можна розрулити будь-яку ситуацію», – зауважив депутат.

Він повідомив, що обранці громади понад 3 години розмовляли з людьми. Батько бійця згодом вибачився перед Олексієм Панасюком за гарячкуватість.

«У цей час в залі йшли збори. Треба віддати належне людям, вони дали мені можливість сказати (камер було багато, але, думаю, зацікавлені сторони мого виступу не покажуть) про те, що у громади було півроку з 21.05.15 по 21.11.15 для обговорення і пропозицій нової назви. Якщо назва не була запропонована, то до 21 лютого її дає Інститут національної пам’яті. І назву затверджує Верховна Рада. І це є Закон до виконання. І однозначно для обговорення було лише питання нової назви. А питання перейменовувати чи не перейменовувати не стоїть, бо так говорить закон», – наголосив Костянтин Зінкевич.

За словами обранця громади, коли депутати облради розмовляли із меншими групами, то вдавалось пояснити закон на простих речах, а людям хтось нав’язав думку, що перейменування села буде платним.

«Наше життя усе складається із символів і оточене символами. Коли ми вчимо дитину хреститись вона нам вірить, що так треба, і так робить. Потім ми її навчаємо людських чеснот, дитина дотримується божих заповідей... свідомість її росте. І у якийсь момент вона задає собі питання: «Чому моє село Жовтневе носить ім’я на честь більшовицького перевороту 1917 року, який призвів до знищення десятків мільйонів людей радянським тоталітарним режимом». Виникає внутрішній конфлікт і усе, що з цим пов’язане. Як сказано у роз’ясненнях голови Інституту національної пам’яті, чи можна Дніпропетровськ залишити Дніпропетровськом на честь Дніпра і святого Петра, Іллічівськ Іллічівськом на честь святого Іллі, Жовтневе Жовтневим на честь теплого осіннього місяця? Відповідь – ні. Бо це гра і обман самого себе. Також людям хтось нав'язав думку, що переписування документів буде проблемним і платним, що не відповідає дійсності», – заявив Костянтин Зінкевич.

Він здивувався, що під час зустрічі з селянами депутати почули, що при Радянському Союзі було найкраще, що дороги руйнують олігархи, що війну розпочала не Росія, що через Меркель ковбаса подорожчала.

«Коротше, в усьому винен Обама, а лише не ми. Найгірше, що ми такі речі чули і від молоді. Погано, що вчасно не провели роз’яснювальної роботи ні голова сільради, ні люди, які за це отримують зарплату в рай- та облдержадміністрації. Погано, що ніхто не порадився із родиною Сусвалів, приймаючи рішення про перейменування», – додав депутат.

У підсумку на зборах мешканці села запропонували перейменувати населений пункт у Вересневе. Протокол зі зборів та рішення відправлять у Верховну Раду на розгляд.

Як писав «Вголос», на Волині перейменували село на честь загиблого воїна 51-ї бригади.