Закону про виплату заощаджень громадянам— суто популістський закон. Бюджет не витримає такого навантаження”, заявив народний депутат Олександр Чорноволенко.

На його думку, можна чекати на вето Президента або подавати в Конституційний суд на неконституційність закону, який суперечить ст.95 Конституції України - винятково бюджет може вирішувати, які конкретно суми підуть на ті чи інші видатки. В даному випадку це спробували вирішити іншим законом, а це неможливо.

Політик також зазначив, що загальна сума виплати заощаджень, передбачена цим законом, становитиме близько 13 млрд. гривень на цей рік, а це дуже велика сума, повідомляє прес-центр Руху.

О.Чорноволенко підкреслив, що „якщо зараз ми будемо на одні цілі давати кошти одним законам, на другі – друге, на треті – третє, то восени нам не треба буде приймати бюджет – все вже буде поділено. Але це не буде бюджет, бо не буде балансу. Закон суперечить методам розподілу бюджетних коштів”.

Водночас, на переконання народного депутата, питання порушено правильно, його треба вирішувати кожного року, приймаючи бюджет на наступний рік в залежності від економічної ситуації в країні – чим вона краще, тим більше можна повертати.