НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України уклала договір з управлінням капітального будівництва ЛМР на здійснення археологічного нагляду під час капітального ремонту вулиці. За словами археологів, вони сподіваються виявити тут рештки Високого муру та оборонних веж, що належали до першої лінії оборони середньовічного Львова.

«За архівними мапами та реконструкцією Миколи Вітвіцького під нинішньою вулицею Лесі Українки залягають рештки Високого муру. Уже в першому шурфі, на глибині 80 см. від поверхні, ми наштовхнулись на залишки Вежі медоварів і пивоварів. Ці дослідження можуть допомогти нам нарешті дізнатись точне місце розташування оборонних веж та муру. Адже жодні архівні плани не є точними і не мають прив’язки до нинішньої містобудівної ситуації. Можливо, у перспективі можна було б заекспонувати чи протрасувати частини Високого муру і зробити унікальну атракцію для туристів», – розповів директор «Рятівної археологічної служби» Олег Осаульчук.

На початку цього року фахівці НДЦ «Рятівна археологічна служба» вже проводили дослідження на вулиці Лесі Українки, 29. Тоді вдалось зафіксувати залишки Вежі ткачів – однієї з 28 веж Високого муру. Окрім цього на ділянці знайшли залишки керамічного водогону з XVстоліття, виявили залишки кам’яних фундаментів будинку кінця XVIIIстоліття, частину печі того ж часу, а також цікавий мурований протоколектор XIXстоліття, метою якого було відводити грунтові води.