Про це стало відомо з інформації головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, озвученої сьогодні на засіданні виконавчого комітету.

Відповідно до рішення виконкому, Юліан Чаплінський відтепер має доповідати про подані документи на видачу містобудівних умов та обмежень.

За його словами, на сьогодні управління архітектури розглядає видачу містобудівних документів щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом і реконструкції існуючих житлових будинків №21, №21-а на вул. Ярославенка. Замовником виступає Я. Сеник. 

«Це скандальна вулиця. Це проект заслуженого архітектора. Замовник викупив старий австрійський будинок, який не є пам’яткою архітектури. Але архітектор поставив умови, що хоче його зберегти, і зробив пропозицію використати віллу як хол цього будинку і зробити цікаву річ», – зазначив Чаплінський.

«Цікавою річчю», судячи з ілюстрації, головний архітектор називає цілком модернову будівлю. «Це репліка на австрійське шале. Забудовник за всіма нормативами відстрілявся. Містобудівна рада лише порекомендувала зібрати підписи сусідів, що вони ознайомлені з проектом, адже можливі конфлікти з мешканцем», – наголосив Чаплінський.

Водночас мер Андрій Садовий згадав про зруйновану віллу на вулиці Ярославенка – будинок видатного композитора, що був пам’яткою історії та мистецтва. Відповідно до рішення суду, власник зобов’язаний її відновити. Однак, як зазначив Садовий, він розглядає варіант, щоб запропонувати власнику збудувати на цьому місці музичну школу.

Окрім того, Чаплінський доповів і про звернення щодо будівництва офісного будинку з кафе-баром на вул. Сянській, 4, зі знесенням наявної на ділянці споруди. Замовником виступає Р. Труш. На цю ділянку є договір оренди землі від 25.02.2015 № Г-1348 (терміном на 10 років для обслуговування нежитлової будівлі). Йдеться про будівлю навпроти готелю «Львів».

«Це будівля в колишньому єврейському кварталі, проект проходив містобудівельну раду й отримав схвальні відгуки»,  пояснив Чаплінський. Проект цієї будівлі теж у модерновому стилі, тож у членів виконкому виникло занепокоєння, чи не дисонуватиме така споруда в історичному ареалі.

«Кожна архітектура повинна відповідати своєму часу, не має бути реплік», – наголосив архітектор. Водночас мер Львова А. Садовий поцікавився, як можна проконтролювати кінцевий результат будівництва. Головний архітектор Юліан Чаплінський зазначив, що підготує проект рішення, згідно з яким львівська мерія не лише видаватиме містобудівні умови й обмеження, а й вимагатиме погоджувати паспорт фасаду. Така процедура, за його словами, діє у Дніпропетровську.

З-поміж решти на виконкомі розглядали також проект реконструкції нежитлових приміщень на вул. Дорошенка, 25, під дві житлові квартири та офісне приміщення з надбудовою другого (мансардного поверху). І в цьому випадку Юліан Чпалінський зазначив, що не має жодних зауважень.