Про це повідомляє Deutsche Welle.

Одночасно з президентськими виборами у дев'яти штатах США у вівторок, 8 листопада, відбудеться голосування щодо лібералізації законодавства, яке стосується використання марихуани. Каліфорнія, Арізона, Невада, Массачусетс і Мен голосуватимуть за легалізацію марихуани в рекреаційних цілях, що зробить доступним для дорослих осіб володіння, придбання та споживання наркотику. Ще у чотирьох штатах відбудеться голосування щодо розширення медичного використання марихуани для певних категорій пацієнтів, яке вже діє в інших 25 штатах.

Марихуана вже є легальним наркотиком для рекреаційного використання в західних штатах Аляска, Вашингтон, Орегон і Колорадо, а також у столичному окрузі Вашингтон. Але володіння, використання або збут марихуани залишається злочином в більшості штатів США. Згідно з даними компанії ArcView, легалізація марихуани у частині штатів створила легальний ринок наркотику з річним оборотом у 7 мільярдів доларів на рік. Цей ринок може збільшитись до 22 мільярдів доларів, якщо штат Каліфорнія, економічно найрозвинутіший штат США, проголосує за легалізацію марихуани.

Основні кандидати на виборах президента США - демократка Гілларі Клінтон і республіканець Дональд Трамп - раніше заявляли, що вони підтримують права штатів встановлювати власну політику відносно марихуани.