30 червня на Яворівському полігоні Західного оперативного командування завершились багатонаціональні тактичні навчання "COOPERATIVE BEST EFFORT 2005".
Під час церемонії закриття навчань всі військовослужбовці та учасники, а це крім спостерігачів ще і студенти та викладачі Львівського військового інституту та Львівського національного університету ім. І. Франка, отримали сертифікати НАТО.

Участь у церемонії закриття взяли командувач ЗОК генерал-лейтенант Михайло Куцин та
командуючий Об'єднаним Командуванням Сухопутних Військ НАТО (Мадрид) генерал-лейтенант Інго Перес Наварро. На церемонії закриття був також присутній голова Яворівської райдержадміністрації Ростислав Новоженець.

Військове навчання тривало десять днів, з 19 по 30 червня, за участю понад 1100 військовослужбовців з 27 країн: Болгарії, Канади, Греції, Угорщини, Литви, Польщі, Іспанії, Туреччини, Великобританії, СІЛА, Австрії, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Хорватії, Македонії, Грузії, Казахстану, Молдови, Швейцарії, Ізраїлю, України, Боснії І Герцеговини, Сербії і Чорногорії, Єгипту, Кувейту і Катару.

В ході тренувань використовувалось 197 одиниць стрілецької зброї іноземних держав, від України - 130 одиниць військової техніки, з них: 12 одиниць бронетанкової, 118 одиниць автотранспортної техніки та 93 одиниці стрілецької зброї.

Керівництво навчанням здійснювало Командування Сухопутних військ Об'єднаного командування НАТО в Південній Європі.
Співкерівниками навчання виступили заступник командира 13-го армійського корпусу Західного ОК полковник Петро ЛИТВИН та офіцер взаємодії штабу Сухопутних військ Об'єднаного командування НАТО в Південній Європі полковник Корнел ПАУЕЛ.

 
Навчання такого типу щорічно проводяться в країнах - членах Програми "Партнерство заради миру" під керівництвом Сухопутних військ Об'єднаного командування НАТО в Південній Європі зі штаб-квартирою в місті Мадрид (Іспанія).

Прес тайм