Минулої вночі кілька десятків місцевих жителів оточили прикордонний підрозділ «Богдан», щоб матами та погрозами змусити правоохоронців стати лояльнішими до контрабандистів.

Як повідомляє Держприкордонслужба, приводом до нічного пікету стало затримання трьох місцевих жителів, які порушили українсько-румунський кордон.

Румунські правоохоронці повідомили, що зафіксували зі свого боку кордону правопорушення та застосували зброю, щоб зупинити чоловіків з пакунками. Пачкарі кинули пакунки з сигаретами та втекли назад на українську територію.

Зазначається, що прикордонний наряд відділення «Богдан» наздогнав порушників, ними виявилися місцеві мешканці, які неодноразово потрапляли в поле зору правоохоронців як особи причетні до протиправної діяльності на кордоні. «Богдан» – найвисокогірніший підрозділ Держприкордонслужби. На цій ділянці уже випав сніг, тож порушники залишили чіткі сліди. Відбитки взуття, які виявили на кордоні, цілком співпадають з відбитками взуття затриманих. Прикордонники зібрали неспростовні докази того, що затримані здійснили адмінправопорушення.

Порушників кордону доставили у прикордонний підрозділ для оформлення протоколу. Один із зловмисників спробував втекти, проте його затримали та, за злісну непокору прикордонникам, склали також адмінпротокол.

Незабаром біля відділення «Богдан» почали збиратися місцеві жителі з вимогами «порвати протоколи». Серед «пікетувальників» були й фігуранти інших затримань на кордоні та їхні родичі. З натовпу на адресу прикордонників лунали нецензурна лайка та погрози. «Тобі скоро буде пам’ятник», – кричала правоохоронцю одна з жінок… Згодом пікетувальники розійшлися.

Рішенням Рахівського райсуду двох із затриманих визнано винними у вчиненні ними адмінправопорушення та призначено їм покарання у вигляді 10 та 15 діб адміністративного арешту. Розгляд справи щодо третього правопорушника, який намагався втекти від прикордонників, призначено на 3 листопада 2020 року.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=djwyTZwV8wo&feature=emb_logo