Згідно з результатами опитування, 36% громадян заявили, що державною мовою пишаються. Ще 55%  засвідчили позитивне ставлення до неї. Разом це становить 91%, що є абсолютною більшістю. Крім того, цей показник суттєво не змінився у порівнянні з минулим роком, коли гордість і позитивне ставлення до української державної мови засвідчили 92%. 

Натомість негативно ставляться до української мови лише 5% опитаних, а змінити її на іншу хочуть ще менше респондентів – 3%.

Цьогоріч збільшилася кількість шанувальників державного прапора. У 2011 році пишалися синьо-жовтим стягом 26% громадян, то зараз – 38%. Негативно ставляться до цього атрибуту лише 1% людей, а 1% опитаних хотіли б прапор змінити.

Державний герб має менше шанувальників. Пишаються тризубцем 30% громадян, ще 58% ставляться до нього позитивно. Негативно – лише 4%, аж до його зміни – 3%.

Державний гімн викликає гордість у 30% громадян (проти 23% торік), позитивне ставлення – у 53%. Негативне – у 6%, як і рік тому, аж до бажання змінити – у 7% (проти 12% в минулому році).

Найменше українці пишаються гривнею – менше чверті (23%) опитаних. З іншого боку, дві третини (67%) ставляться до гривні все ж позитивно. Негативно – тільки 3%; ще двоє хотіли б гривню змінити на іншу валюту. У порівнянні з минулим роком тут особливих змін немає.

Джерело: Дзеркало тижня