«Одним з найважливіших завдань на сьогодні є перетворення ЧАЕС на екологічно безпечну систему. Для цього необхідно побудувати новий безпечний саркофаг над зруйнованим 4-м енергоблоком і надійне сховище для відпрацьованого ядерного палива», - зазначив він.
«На сьогоднішній день все ще бракує біля 740 мільйонів євро для того, щоб завершити ці проекти», - додав президент.

«Незважаючи на ці труднощі, ні Україна, ні світова спільнота не мають права на зворотній шлях у питанні пошуку відповідей на виклики, що ставить перед нами Чорнобиль...Зусиль лише однієї України для цього, м'яко кажучи, замало», - наголосив Янукович.

У свою чергу президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що Єврокомісія надасть ще 110 мільйонів євро на Чорнобильські проекти.

«Поки що 470 мільйонів євро ми надали на чорнобильські проекти, включаючи соціальні проекти. 110 мільйонів пропонуються додатково, як демонстрація нашої солідарності, щоб мати безпечну зону Чорнобилю», - сказав він.

«Світове товариство повинно подолати таку задачу. Ми не маємо зворотного шляху», - наголосив Баррозу.

У свою чергу прем'єр Франції Франсуа Фійон заявив, що його країна має намір передати на чорнобильські проекти 47 мільйонів євро.

«Моя країна має намір передати у даний фонд більше 47 мільйонів євро», - зазначив він, додавши, що Франція вже перевела 160 мільйонів євро на первинні роботи.

«Франція та Велика сімка беруть на себе відповідальність перед нашими українськими друзями та ЄБРР, і саме вам ми довіряємо, щоб цей проект був успішно завершений», - наголосив прем'єр Франції.