Групу злодіїв правоохоронцям вдалося затримати безпосередньо після вчинення чергової крадіжки у результаті організованих розшукових заходів, повідомляє прес-служба обласної міліції.

Загалом від водіїв-дальнобійників до Коростишівського райвідділу міліції надійшло десять заяв про викрадення уночі на автостоянці пального з баків транспортних засобів.

Упродовж двох тижнів спеціально створені мобільні групи оперативників карного розшуку та інспекторів ДАІ патрулювали автостоянки вантажних транспортних засобів у вечірній та нічний час, допоки вдалося вийти на групу підозрюваних.

«З початку року до нас почали надходити заяви дальнобійників про те, що,допоки вони відпочивають уночі, з баків фур невідомі зливають пальне. У кожному конкретному випадку йшлося про крадіжки від 200 до 300 літрів солярки», - розповів начальник Коростишівського РВ УМВС України в області Володимир Яремчук.

13 березня міліції вдалося зафіксувати осіб,які вчиняли крадіжку. Допоки водій, стомившись, спав у кабіні авто, невідомі,відкривши кришку бака, відкачували пальне у каністри. «Я зморений з дороги, звечора поїв ось тут у кафе. Стоянка освітлена, дивлюся є камери відеоспостереження. Їду зі Львова на Чернігівщину, притомився. Щоб далі рухатися, треба відпочити, той ліг спати», - розповідає водій Степан Андрійович.

Коли чоловік прокинувся й збирався далі продовжити рух, виявиввідсутність пального у баку. «Кришка була відкрита, а я її замикав і літрів 300 солярки немає. Я відразудзвонити в міліцію», - продовжує заявник.

Майже одночасно мобільна група правоохоронців виявила неподалік місця події у лісі вантажний мікроавтобус Хюндай, заповнений бочками та каністрами з пальним. Тут же же й інші знаряддя – шланги, рукавиці тощо. Довкола машини порались троє чоловіків. Спочатку вони розповідали міліціонерам про купівлю-продаж солярки між собою (це в 3 години ночі), а згодом у райвідділі, куди їх доставили разом з транспортним засобом,визнали причетність до крадіжки.

«Ніде не працюю, ну так, зливали, щоб собі грошей було», - розповів один із затриманих.

«Як з’ясувалось, молодики жителі Житомира та Коростишівського району. Найстаршому 45 років і за його плечима значний кримінальний досвід з відповідним тривалим терміном відбування покарання. Іншим по 38 та 32 років й, очевидно, негативний досвід ув’язнення з’явиться й у них», - сказано в повідомленні міліції.

Розслідування кримінального провадження за ч.2 ст. 185 (Крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України триває. Затриманим може загрожувати до 5 років позбавлення волі. Нині вони перевіряються на причетність до інших подібних фактів, у тому числі й на території декількох сусідніх районів.