Про це повідомляє прес-служба Львівської облради.

Урочистості розпочнуться о 14:00  біля пам’ятника Миколі Лемику, де духовенство відслужить молебень за Україну. Опісля відбудеться громадське віче та виступи вокальних і художніх колективів Золочівщини.

О 17:00 заплановано відкриття приміщення для кімнати-музею Миколи Лемика.        

Микола Лемик або Лемик-Сенишин – український політичний діяч, член ОУН від 1932 року, від 1941 року – крайовий провідник ОУН на східноукраїнських землях.

21 жовтня 1933 року Лемик за наказом проводу українських націоналістів убив начальника канцелярії консулату СРСР у Львові Олексія Майлова (а за сумісництвом емісара більшовицьких спецслужб) на знак протесту проти штучно організованого радянською владою Голодомору 1932–1933 років в Україні. Негайний суд у Львові, який відбувся в жовтні-листопаді 1933 року, засудив Лемика до смертної кари. Через деякий час смертну кару було замінено на довічне ув'язнення.

На волю Микола Лемик вирвався аж на початку війни, восени 1939 року. У 1941 році став одним з організаторів похідних ОУН та їх діяльності в Україні. Восени 1941 року очолив східну похідну групу ОУН. Загинув легендарний месник у жовтні 1941 року, заарештований гестапо і розстріляний у Миргороді (Полтавська область).