Про це повідомив Президент Петро Порошенко на зустрічі з представниками фракцій коаліції Верховної Ради.

«Це дозволить сьогодні вирішити питання відсутності влади на звільнених територіях, коли фактично втекли всі обрані депутати місцевих рад, які займали сепаратистські позиції, скоювали злочини, переховуються від правосуддя та думають, що таким чином будуть протидіяти українській владі для відновлення ефективності дій», — зазначив Глава держави.

«Тому пропонується режим, коли до місцевих виборів працюватимуть військово-цивільні адміністрації в районах та містах, яким перейдуть всі повноваження місцевого самоврядування до обрання повноправних представницьких органів, які будуть діяти після виборів», — повідомив Петро Порошенко. За його словами, призначатися можуть не лише військові, але і цивільні люди, які мають господарчий досвід і можуть відповідати за вирішення безпекових та гуманітарних проблем людей, які живуть на звільнених територіях.

Петро Порошенко наголосив, що в багатьох містах, які сильно постраждали від постійних обстрілів, гуманітарна ситуація дуже складна.

У східних та південних областях, зокрема в Харківський, Одеській, Херсонській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Донецькій та Луганській областях, має бути посилена охорона важливих об’єктів інфраструктури та життєзабезпечення.

Нагадаємо, сьогодні Кабінет Міністрів за результатами засідання РНБО і на виконання доручень Президента вирішив ввести режим надзвичайної ситуації на території Донецької та Луганської областей. Також рішенням Уряду по всій іншій території країни підвищено режими реагування на надзвичайні ситуації до категорії «режимів повної готовності».