Про це повідомляється на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Національне антикорупційне бюро України проводить обшук у банку «Фінансова ініціатива». 

«23 березня приблизно о 10:00 представники НАБУ почали проводити обшук у центральному офісі ПАТ Банк «Фінансова ініціатива», який перебуває в управлінні Фонду гарантування. Представники НАБУ зламали вхідні двері в приміщенні банку з метою вилучення оригіналів документів, грошових коштів та інших цінностей. При цьому було категорично відмовлено в допуску уповноваженої особи та представників Фонду гарантування до процесу обшуку, що є істотним порушенням норм чинного законодавства», - сказано в повідомленні.

Як зазначається, свої дії правоохоронці обгрунтовували наявністю у них визначення Солом'янського районного суду столиці від 16 березня 2018 року, в якому йдеться про необхідність здійснити обшук і виїмку документів. При цьому в постанові немає жодного посилання на те, що саме ці дії потрібно здійснювати в банку «Фінансова ініціатива».

«Наголошуємо, що під час досудового розслідування детективи НАБУ неодноразово зверталися в вищевказану банківську установу з визначеннями суду про тимчасовий доступ до речей і документів, і отримували інформацію, обсяг якої був викладений у протоколах процесуальної дії. Будь-яких зауважень щодо надання інформації про неналежну або неповну підготовку документів, електронних копій і т.д., детективи НАБУ до банківської установи і Фонд гарантування не надавали. Попри це, 23 березня 2018 року в Банк «Фінансова ініціатива» «прибула група детективів у супроводі групи швидкого реагування НАБУ для проведення обшуку», - наголошується в повідомленні.

Вилучення оригіналів документів, комп'ютерів, накопичувачів інформації, серверного обладнання позбавить ФГВФО можливості здійснювати управління з метою збереження майна та активів банку, зазначено в повідомленні.