Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура просять взяти під варту Віталія Жукова, якого підозрюють в ухиленні від сплати податків та легалізації цих коштів.

Про це інформує аналітичний портал “Слово і діло”.

За словами анонімного джерела, САП просить визначити Жукову заставу у розмірі 23 млн гривень.

Варто зауважити, що антикорупційні органи правопорядку поки що не визначилися стосовно запобіжного заходу іншому фігуранту справи – Андрію Рогозі.

Нагадаємо, що НАБУ та САП раніше повідомили Жукову та Рогозі про підозру в ухиленні від сплати податків на суму 49 млн гривень.

За версією правоохоронців, Жуков, Рогоза та ще двоє підозрюваних упродовж 2015-2017 років налагодили схему з постачання товарів невідомого походження підприємствам державного концерну “Укроборонпром”.

При цьому фігуранти справи ухилялися від сплати податків державі.

Зазначається, що для реалізації своїх планів, вони використовували  ТОВ «Оптимумспецдеталь» та інші фірми.

Таким чином підозрювані поставили товарів на суму близько 165 млн грн. В результаті такої діяльності до бюджету не надійшло понад 49 млн грн, із яких, 25,77 становить податок на додану вартість, 23,57 – податок на прибуток, які в подальшому були «відмиті» підозрюваними у кримінальному провадженні (та використані на власний розсуд).

Варто зауважити, що журналісти Bihus.info повідомляли, що син  підприємця та політичного діяча Олега Гладковського Ігор разом з Жуковим та Рогозою через підставні фірми поставляли українським оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в декілька разів цінами.

Зокрема йдеться про поставку прицілів держпідприємству ХБТЗ, які насправді були на балансі Міністерства оборони.

Повідомляється, що нібито кошти за поставку прицілів отримала фірма, яка пов’язана з  Жуковим, Рогозою і Гладковським-молодшим.

Як писав “Вголос”, несплачені податки на 50 млн: НАБУ оголосило про підозру ще чотирьом учасникам схем Гладковського в оборонці.