Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) завело справу на мера Києва Віталія Кличка на вимогу Вищого антикорупційного суду.

Про це повідомили в НАБУ, передає РБК-Україна.

Повідомляється, що НАБУ на виконання постанови Вищого антикорупційного суду від 2 жовтня 2019 внесло відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

“Станом на 31 жовтня досудове розслідування у зазначеному провадженні продовжується”, – повідомили в НАБУ.

Зазначимо, ВАКС до цього зобов’язав бюро відкрити справу щодо Кличка за підозрою в можливому зловживанні владою.

“Зобов’язати уповноважену особу Національного антикорупційного бюро України внести до ЄРДР відомості, викладені у депутатському зверненні від 18.09.2019 р.. За вх. № Ко-11235, про вчинені кримінальні правопорушення, передбачених ст. 364, 368, 368-2, 191 Кримінального кодексу України. Ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 30 вересня 2019 провадження за вищевказаною скаргою було відкрито”, – йдеться в постанові ВАКС.

Як писав “Вголос”, мер столиці Віталій Кличко подав позов проти очільника Офісу президента Андрія Богдана та прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

Відповідні позови надійшли до Окружного адміністративного суду Києва. Вони стосуються звільнення Кличка з посади голови КМДА.

Зазначається, що в одному з позовів Кличко вимагає визнати протиправними дії Уряду щодо внесення Президенту подання від 4 вересня про звільнення і просить скасувати відповідну пропозицію прем’єра Гончарука.