Детективи Національного антикорупційного бюро України спільно зі слідчими Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили розслідування факту розтрати 8,6 млн грн дочірнього підприємства «Центргаз». Підприємство входить до складу компанії "Кіровоградгаз", його основним акціонером є НАК "Нафтогаз України".

який входить до складу компанії «Кіровоградгаз», основним акціонером якого є НАК «Нафтогаз України».

Про це повідомляє НАБУ.

В повідомленні зазначається, що 15 серпня підозрюваному - колишньому керівнику підприємства - відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед направленням обвинувального акта до суду. Дії підозрюваного кваліфіковані за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України ( «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Згідно з версією слідства, напередодні звільнення з займаної посади, вілтку 2017 року, екс-керівник "Центргазу" уклав договір на закупівлю 1,3 млн куб. м. газу за 9,05 млн грн в комерційної компанії на невигідних для компанії умовах.

За цим договором «Центргаз» має здійснити повну передоплату або інакше продавець звільнявся від поставки, а держпідприємство зобов'язувалося сплатити штраф у розмірі 100% вартості газу.

Будучи обізнаним з цими умовами, екс-керівник «Центргазу» розпорядився перерахувати постачальнику газу лише частину суми в розмірі 8,6 млн грн і тим самим здіснив розтрату коштів підприємства, адже газ держкомпанія так і не отримала.

У НАБУ зазначили, що розслідування наведених фактів здійснювалося з квітня 2019 року.

Як писав "Вголос", НАБУ зобов’язали відкрити справу проти Луценка.