Зміни до Конституції в частині наміру України вступити до Європейського Союзу та НАТО набули чинності в четвер, 21 лютого.

Напередодні законопроект № 9037 було офіційно опубліковано, а до цього його підписав Президент Петро Порошенко, повідомляє "112 Україна".

"Цей закон набирає чинності з дня, наступного після дня його опублікування", — йдеться в документі.

Закон змінює преамбулу Конституції, встановлюючи, що парламент підтверджує європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.

У ст. 85 йдеться, що Верховна Рада повноважна не тільки визначати засади внутрішньої та зовнішньої політики, а й реалізовувати стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, буде прописано в ст. 102.

Кабмін зобов'язали забезпечувати реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Із перехідних положень виключено норму, що дозволяє іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів використовувати чинні військові бази на території України.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада України підтримала зміни до Конституції про вступ України до НАТО й ЄС.

Раніше повідомлялось, що Волкер заявив про підтримку США майбутнього вступу України до НАТО.