Про це під час брифінгу повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, інформує прес-служба ГПУ.

За його словами, чиновника було затримано в рамках проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою заступника начальника Чернівецького прикордонного загону з оперативної частини у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди у великому розмірі).

Наразі затриманому повідомлено про підозру у скоєнні вказаного злочину. Зараз вирішують питання про обрання корупціонеру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обидва офіцери за попередньою змовою вимагали від підлеглих військовослужбовців кошти на загальну суму 25 тис. євро за невжиття заходів щодо притягнення їх до відповідальності за допущені порушення правил несення прикордонної служби. Зазначені неправомірні дії було зупинено під час реалізації злочинного умислу підозрюваних та отримання частини хабара розміром 5 тис. євро.

«І глава держави, і генеральний прокурор України чітко висловили свою публічну позицію щодо боротьби з корупцією, незважаючи на жодні посади й чини», – наголосив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Нагадаємо, 8 липня 2015 року військова прокуратура Західного регіону України спільно з управлінням СБУ в Чернівецькій області та управлінням внутрішньої безпеки ДПС України задокументували факт отримання неправомірної вигоди розміром 5 тис. євро заступником начальника Чернівецького прикордонного загону з оперативної частини від свого підлеглого за невжиття заходів щодо притягнення останнього до відповідальності за допущені порушення правил несення прикордонної служби.

Відомості про вказаний злочин внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою). Досудове розслідування триває.

Його взяли під варту.