Український політв'язень Олександр Шумков, засуджений в Росії до 4 років загального режиму у справі «Правого сектору», записав відеозвернення з колонії.

Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на відео від російського адвоката Олексія Барановського, який відвідав Шумкова у колонії.

Адвокат повідомив, що Шумков виглядає бадьоро, продовжує перебувати в одиночці в бараці посиленого режиму (БПРі), де, крім нього і донедавна Володимира Балуха, утримуються ще ісламісти з республік Північного Кавказу.

Як зазначив Олексій Барановський, Шумков розповів йому, як нещодавно політв’язня Володимира Балуха забрали «з речами на вихід». Того дня Балух встиг прокричати по бараку, що його відвезли на етап з речами.

«Вже адвокату сказав, що минулого тижня забрали в невідомому напрямку Вову Балуха. Ламаємо голову, куди його повезли. Сиджу нормально, обстановка досить добра, навіть психологічно краща, ніж в інших загонах колонії. Хоча сиджу в одиночній камері, але йде постійне спілкування з іншими. Весь інший склад буру – це ісламісти по 205-й, по 208-й, тому міжнародні відносини в бурі нормальні. По новинах чував щодо переговорів про обмін. Надій мало, але все-таки вони є», — каже Шумков у зверненні.


«Всім в Україні хочу передати вітання і побажання не втрачати надій на краще і самим якомога більше діяти, ставити плани і їх реалізовувати. Ці вибори показали, що суспільство просто вимагає зміни політичних еліт. І це має стати реальним поштовхом до прогресу нашої держави. В мене накопичується все більше сил, які потрібно буде після звільнення кинути на благо і прогрес нашої держави. Цього моменту чекаю з нетерпінням. Всім вітання і привіти», — додав він.

Як розповів адвокат, Олександр Шумков розгорнув у колонії правозахисну діяльність: «У нього самого ситуація стабілізувалася, скарг на умови або звернення у нього зараз немає, але він звернувся з листом до російської омбудсменки Тетяни Москалькової зі скаргами на вогкість на стінах барака і відсутність аптечки у чергових на посту».

Як пояснив адвокат, Шумков таким способом бореться, насамперед, за поліпшення умов утримання інших ув’язнених колонії.

Нагадаємо, Шумкова у грудні 2018 року російській суд засудив до 4 років колонії за участь у «Правому секторі».

За даними обвинувачення, Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності «Правого сектору», яка була «спрямована проти інтересів Росії».

Відомо, що Шумков був охоронцем лідера організації «Правий сектор» Дмитра Яроша.

Шумков служив за контрактом в Збройних Силах України в селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, жив у Херсоні. Він не повернувся після служби додому 17 серпня 2017 року. 29 вересня 2017 року його виявили в російському СІЗО.

Шумков каже, що його викрали, а російський кордон він перетнув проти своєї волі непритомним за участі співробітників ФСБ. Матері ув'язненого надійшов лист від Слідчого комітету РФ та ФСБ, в якому було сказано, що її сину оголошено підозру «за участь в екстремістських організаціях». Під час Революції гідності та після цього хлопець перебував у лавах «Правого сектору» та охороняв тодішнього лідера організації Дмитра Яроша.

Як повідомляв "Вголос", в Одесі 13 серпня активісти розставили 121 капкан у центрі міста – саме стільки українських політичних в’язнів та військовополонених в Росії та анексованому Криму. Таким способом свою підтримку бранцям висловили організатори акції – Українська гельсінська спілка з прав людини, Медійна ініціатива за права людини, Об’єднання родичів в’язнів Кремля, кампанія #SaveOlegSentsov, Кримська правозахисна група, Крим-SOS та інші.