Відтак, у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі відбулось засідання медичної ради. На ній вирішили, що марафон «Подаруй дитині надію» збиратиме кошти, які направлятиме у лікарняний фонд «Світ дитини», на придбання нового цифрового рентген-апарата.

– Нашому старому апарату вже понад 30 років. Тоді ми задекларували ціль – назбирати кошти на новий рентген-апарат, ціна якого становить близько 1 млн. грн. Завдання здавалось нам надреальним, оскільки це не малі кошти. Тому ми вирішили працювати у трьох напрямках. По-перше, ми мали привернути увагу громадськості до важкохворих дітей. Друге – залучити небайдужих до участі в марафоні, приєднати до нас також відомих людей Львівщини. І третє- назбирати кошти на цей апарат, – розповів один із координаторів марафону лікар-педіатр Олександр Ябчанка.

Львівські художники подарували надію хворим дітям

Допомогою у реалізації завдання стали майстер-класи з малювання для дітей. Відомі львівські художники разом з важкохворими малими пацієнтами лікарні малювали кольорові картини та малюнки, виставки яких відбувалися неодноразово під відкритим небом у центрі Львова, а також у львівських художніх галереях.

Малюнки унікальні тим, каже Олександр Ябчанка, що вони народжувались в період боротьби з важкою недугою. Митці ж говорили, що юні художники, були «дорослішими» за своїх здорових ровесників, проте малювали ті ж дитячі мотиви.

«Дитина до дитини»

Усвідомлюючи, що для дітей необхідне та важливе спілкування із ровесниками, якого вони позбавлені під час лікування, наступні акції відбулись під символічною назвою «Дитина до дитини».

Тоді почали організовувати концерти дитячих творчих колективів у лікарні, щоб діти знайомились, обмінювались контактами. А 1 вересня 2011 року на Проспекті Свободи відбувся благодійний концерт-виступ цих колективів. Свято транслювалось на великий екран в лікарні, де малі пацієнти з захопленням дивились на виступи своїх нових друзів, які персонально кожній дитині передавали вітання і побажання швидкого одужання.

До попередніх акцій також долучились «Віртуози Львова», які розказали дітям про музичні інструменти, дали можливість самим зіграти на них. Крім того «Віртуози» 10% від отриманих за концерти коштів перераховують благодійному фонду «Світ дитини».

Благодійний аукціон з нагоди свята Миколая зібрав понад 100 тис. грн.

Заключним акордом 2011 року став благодійний вечір – аукціон знагоди свята святого Миколая, який відбувся 18 грудня в актовій залі ім. Яна Матейка ЛНУ «Львівська політехніка».

Завдяки відомим художникам – Петру Сипняку, Борису Буряку, Михалу Демцю, Оресту Скопу, Сергію Міхновському, Сергію Савченку, Віктору Жмаку, дизайнерам – Роксолані Богуцькій та Оксані Караванській, митцям – Роману Віктюку, Остапові Ступці, Тоні Матвієнко, камерному оркестрові «Віртуози Львова» , Павлу Табакову – вдалось зібрати понад 100 тис. грн.

Продовженням марафону в 2012 році став благодійний інтернет-аукціон, який тривав з 3 квітня до 18 травня. До нього організатори запрошували відомих українських спортсменів, артистів,теле-та радіоведучих, громадських діячів, а також світових топ-Dj- учасників фестивалю Ultrasonic.

Інтернет-укціон розпочався акцією «Dj дітям». Dj приходили до дітей у лікарню, де проводили відкриті уроки музики, а також важкохворі діти могли безпосередньо «побути» діджеями.

З 1 червня 2012 року стартував проект «Mount&Music classic», де класична музика поєднується з сучасною електронною. Благодійні акції проходять під відкритим небом в самому центрі Львова, а підсумковий концерт відбудеться в Львівській філармонії 26 серпня.

На сьогодні Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр вже має власний рентген-апарат, який закладу подарував один іноземний благодійник. А завдяки коштам жертводавців благодійного марафону «Подаруй дитині надію» встановлення апарату вже на стадії завершення, ці роботи коштують близько 200 тис. грн.

Наступною ціллю марафону є створення «Медичної інформаційної системи» для автоматизації лікувально-діагностичних процесів.

Фото: life.obozrevatel.com