Колишній міністр економіки України Володимир Лановий пояснив, чому, на його думку, українські чиновники не повинні отримувати надвисоких заробітних плат.

Про це він заявив у коментарі «Вголосу».

«Рішення про встановлення посадових окладів і премій приймає Кабінет міністрів. Я маю на увазі саме державні установи. Вони прийняли таку постанову, але ми про це не знаємо. Ми знаємо лише те, що усі засідання Кабміну проводяться у секретному режимі. Ці премії накручуються якимись штучними показниками. Наприклад, якщо людина сидить у своєму кабінеті, то їй 100% буде премія, такого ніколи не було. Ця влада прийняла собі зручні і штучні підвищення зарплат. З моральної точки зору це неприпустимо. Ніде у світі ніхто сам собі не встановлює заробітну плату, використовуючи не власні фонди, а бюджет країни.  У США, наприклад, якщо конгресмени підвищують собі зарплату, то це розповсюджується на наступну каденцію, для майбутніх посадовців», – сказав Володимир Лановий.

«Крім того, мають витримуватись співвідношення між зарплатами керівників вищого рівня і середніми зарплатами у бюджетній сфері. Такі ненормальні відмінності будуть розколювати суспільство. Найбільшим збудником соціальних протистоянь між владою і народом є якраз неправомірний розподіл загальних прибутків. Такі речі будуть збурювати суспільство, що призведе до протистоянь і дестабілізації ситуації в країні із невідомо якими наслідками.
З точки зору економіки, не можна так розподіляти бюджет. Чиновники собі взяли більшу частину, а людям дали меншу. Це буде призводити до різного типу негативних наслідків, як у радянські часи, коли люди крали на своїх робочих місцях. До того ж люди будуть себе запевняти, що «вони» беруть, то чому ж не можу взяти я?», – додав він.

Читайте повну версію статті: “Космічні” зарплати чиновників: цинізм чи необхідність?