У річках на території України 21-23 травня через сильні опади продовжиться підвищення рівнів води, можливе подальше затоплення сільгоспугідь. У Карпатах навіть є загроза утворення селевих потоків.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС України.

«За даними Укргідрометцентру, унаслідок значних і сильних дощів 21-23 травня очікуються (продовжаться) підйоми рівнів води (над поточними рівнями): на річках басейнів Прип’яті та Західного Бугу на 0,2-0,8 м із виходом води на заплаву та її подальшим затопленням, частковим затопленням, сільгоспугідь. На річці Случ (г/п Сарни) можливе досягнення відмітки часткового затоплення присадибних ділянок, господарських споруд, окремих будинків у прирічкових сільських населених пунктах Сарненського р-ну Рівненської області», – йдеться в повідомленні.

Крім того, підвищення рівнів води очікується: на річках басейнів Прута та Сірета на 1,0-2,0 м, на окремих ділянках до 2,5 м; у верхів’ях і середніх течіях річок Закарпаття, на річках басейнів Сяну, Дністра (Львівська, Івано-Франківська обл.) на 0,5-1,5 м; на ділянці Тиси В. Бичків-Вилок та в нижніх течіях її приток, на окремих ділянках річок басейну Дністра до 2 м-2.5 м, з початковим виходом води на заплаву, частковим затопленням с/г угідь.

Можливе формування значного місцевого та схилового стоку, швидкоплинні підвищення рівнів води на малих водотоках, що може зумовити локальні підтоплення. У Карпатах є загроза утворення селевих потоків.