Нафтогаз продасть євробонди на 900 млн євро, щоб вчасно підготуватися до опалювального сезону.

Про це повідомляє “Громадське”.

Повідомляється, що “Нафтогаз” проводив так зване “road show” — процес пошуку покупців своїх облігацій — у Франкфурті та Лондоні з понеділка, 8 липня. За підсумками проведеної роботи компанія отримала заявки від інвесторів на цінні папери, номіновані як у доларах, так і в євро.

У “Нафтогазі” ухвалили рішення випустити єврооблігації у доларах на 3 роки на загальну суму щонайменше 300 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за цінними паперами має становити близько 7,75% річних. Єврооблігації у євро мають випустити на 5 років на загальну суму близько 500 мільйонів євро з відсотковою ставкою 7,5% річних.

Зазначимо, що “Нафтогаз” наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього – ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Як писав “Вголос”, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зобов’язав «Нафтогаз» у липні знизити ціну природного газу для населення ще на 650 грн за тисячу кубічних метрів.