Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

«Нафтогаз не буде оплачувати цей рахунок. Такий рахунок буде суперечити контракту», - наголосив він.

Коболєв пояснив, що згідно контракту «Газпром» не може почати самовільно постачати газ.

«Є певна територія, на яку «Газпром» без нашого контролю заявляє, поки що тільки заявляє, що постачає газ. Тільки заявляє, бо поставки ми підтвердити не можемо. Заявляти можна будь-що. Можна заявити, вчора ми поставили півмільярда кубів. Підтвердити поставки в рамках існуючого контракту Газпром не може», - наголосив він.

«Контракт між «Нафтогазом» і Газпромом визначає чітко процедуру передачі газу на кордоні. На кордоні в районі проведення АТО нема представників Нафтогазу, немає можливості проводити замір та контроль постачання цього газу. Більш того, напрямки постачання газу до України регулюються окремими заявками, які направляє «Укртрансгаз» і ніхто інший не має права визначати якими напрямками і які обсяги можуть постачатись», - наголосив керівник «Нафтогазу».

Нагадаємо, сьогодні російський прем’єр-міністр заявив, що Росія буде безкоштовно постачати газ в окуповані російсько-терористичними військами райони Донбасу. 

Відразу після цього «Газпром» заявив, що збирається виставляти рахунки Україні за газ, який він постачає на окуповані території Донбасу.

На окуповані території Росія хоче постачати 12 млн. куб. м газу, що складає майже половину добового обсягу російського газу, який закуповує «Нафтогаз» (30 млн. куб. м).

При поточній ціні газу для «Нафтогазу» $330 за 1000 куб. м, газ, який постачається бойовикам буде коштувати Україні майже в $4 млн на добу.