За словами начальника управління оподаткування фізичних осіб ДПА у Закарпатській області Миколи Бутенка, декларування доходів, одержаних у 2004 році вперше проводилося відповідно до положень ЗУ „Про податок з доходів фізичних осіб”. Введений на початку минулого року закон, зокрема, передбачає обов’язкове декларування майнового стану і доходів, а також „за бажанням” — для охочих отримати податковий кредит.

Усього наразі подано 6106 декларацій від громадян (з них лише 253 від тих, що зобов’язані їх подавати). У результаті до сплати донараховано 291 тис. грн., до повернення — 914 тис. грн. До зобов’язаних декларувати свої доходи належать, зокрема, громадяни, які протягом року здійснювали операції з акціями, отримували нецільову благодійну допомогу (у сумі понад 365 грн. на рік), особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність: артисти, художники, адвокати, служителі культу, а також щасливчики, які отримали виграші від азартних ігор, казино тощо. Так, за виграші закарпатцями сплачено податок на суму 24 тисячі гривень.

Останнім часом громадяни, зі слів Миколи Бутенка, все активніше декларують доходи, отримані за кордоном. Найбільша сума серед таких склала 86 тис. євро, з якої заробітчанин сплатив 74 тис. гривень податку.

Щодо підприємницької діяльності громадян: подано 16607 декларацій, донараховано до сплати 787 тис. грн., до повернення — 170 тис. грн. Валовий дохід понад 80 суб’єктів господарської діяльності (СГД) Закарпаття згідно з деклараціями перевищив мільйон гривень. „Явище цілком нормальне для нашої країни, — підсумував Микола Бутенко. — Однак це лише валовий дохід. „Чистий” дохід сумою понад мільйон гривень задекларували лише 3 СГД”.

Найбагатші громадяни Закарпаття проживають у Хусті, Ужгороді та Ужгородському районі. В основному вони займаються оптовою торгівлею, про виробників майже не йдеться. Є й такі закарпатці, дохід яких у минулому році перевищив 50 мільйонів гривень.

Ужгород.net.ua