«Нашою організацією найбільша кількість випадків чорного піару зафіксована у виборчому окрузі №21 з центром у місті Ковель», - зазначив Михайло Шелеп.

Очевидно, це є наслідком того, що у цьому мажоритарному окрузі є фактично чотири сильні фігури, які тією чи іншою мірою впливають на розстановку сил – Ігор Гузь, Степан Івахів, Іван Смітюх та Василь Байцим.

Також координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області повідомив про те, що у Волинській області фіксуються факти прямого та непрямого підкупу виборців кандидатами.

«У нас є інформація по місту Луцьк про те, що невідомі особи пропонують гроші за згоду проголосувати за відповідного кандидата. Прізвища я поки що не називатиму. Ми перевіряємо цю інформацію», - зазначив Михайло Шелеп.

Непрямий підкуп теж має місце. Хоча політики намагаються приховувати такі факти.

«Однак є приклади, які свідчать про технологію підкупу. Наприклад, кандидат у нардепи Ігор Єремеєв по Маневицькому виборчому округу подарував школам набори побутової техніки. А у 21-му окрузі фонд «Патріот Волині» вручає подарунки мешканцям, в той час коли Степан Івахів (кандидат у нардепи) стоїть поруч. Формально це натякає виборцям, що подарунки роздає саме він. Інший приклад – використання свого підприємства для агітації. Так, у 20-му виборчому округу Сергій Мартиняк і його підприємство «Пан Курчак» розмістило сміттєві урни по селах з власним логотипом», – розповів координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області.