Таку тезу Віктор Ющенко висловив сьогодні, 24 жовтня, під час зустрічі з виборцями у Львові, інформує кореспондент Вголосу.

Віктор Ющенко зазначив, що «якби зараз запитати класного політолога, яка є найбільша політична проблема України, то він відповів би, що найбільша політична проблема української нації є її слабка внутрішня інтеграція».

За словами президента, ця інтеграція є слабкою через те, що 350 років українці не мали своєї держави, в українців 172 рази забирали мову і твердили, що «где заканчіваєтса рускій язик, там заканчіваєтса Росія».

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/1xbh25LwENU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Віктор Ющенко наголосив, що дехто з політиків плутає засіб спілкування із засобом ідентичності.

«Але коли іде мова про те, як ідентифікувати тебе як члена нації, тут стоїть інше питання. Коли ви підходите до 46 мільйонів нації, то як її ідентифікувати. Кров не візьмеш, відбитки пальців не візьмеш. Ідентифікувати націю можна за мовою», - наголосив Ющенко.

Він нагадав, що у 20 столітті українці 6 разів проголошували незалежність, і 5 разів її втрачали. Тому, за його словами, найбільшою мрією українців є мрія мати свою незалежну державу.

«Хтось може дивитися на роки незалежності дуже песимістично. Дуже багато гравців негативних, які змушують людей руки опускати. Думаю, такий час снився Мазепі, про це навіть не мріяв Тарас Григорович. Найбільша мрія у гетьмана Скоропадського – мати хоч ковток незалежності. Ми проживаємо найкращий час української мрії – оці роки української незалежності», - додав Віктор Ющенко.

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/6E3FfZrU2aQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>