Про це сказав координатор довготермінового спостереження за місцевими виборами у Львівській області громадської мережі „Опора” Андрій Дутчак під час прес-конференції сьогодні.

Андрій Дутчак розповів, що протягом цієї виборчої кампанії кандидати у депутати найчастіше порушують виборче законодавство щодо розповсюдження політичної реклами у друкованій формі.

Так, за словами Андрія Дутчака, спостерігачі від ГМ „Опора” зафіксували п’ять випадків розповсюдження поліграфічної продукції без вихідних даних, три з них стосуються однієї політичної сили – партії „Удар”.

„Я думаю, що це зроблено ненавмисно, просто той, хто готував рекламну продукцію, не був ознайомлений із законодавством” – сказав Андрій Дутчак.

Також Андрій Дутчак відзначив, що у сільських та селищних ДВК часто трапляються випадки, коли родичі того чи іншого кандидата є членами комісії.

А у Перемишлянському районі, як розповів представник ГМ „Опора”, був зафіксований випадок, коли членом ДВК став заступник голови РДА і намагався чинити тиск на інших членів членів комісії.

„Ми виступаємо проти того, щоб посадовці входили до складу ДВК чи ТВК, це може призводити до тиску та здійснення порушень” – додав Андрій Дутчак.