Колишнього російського політв’язня Едема Бекірова сьогодні перевели з реанімації до відділення інтенсивної терапії. Зазначається, що його стан дуже важкий.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Напередодні Бекірова прооперували – встановили стенти.

«У Едема Бекірова ще раніше були проблеми з серцем. Він переносив інфаркт міокарда, а коли він поступив до нашої клініки, у нього був діагноз “ішемічна хвороба серця”. Проведено необхідне обстеження, відповідно до якого ми вчора виконали досить складне оперативне втручання. Едему Бекірову імплантовано два стенти з лікарською речовиною», – повідомив керівник центру невідкладної та інтенсивної кардіології клініки «Феофанія» Святослав Денисов.

«Стан Едема Бекірова стабілізований. Пацієнт сам каже, що після операції йому стало набагато легше дихати. Зараз передає всім привіт», – каже заступник головного лікаря клініки з медичної частини Андрій Строкань.

У клінічній лікарні «Феофанія» залишаються вісім колишніх бранців Кремля. Українці доставлені у медичний заклад після звільнення з російського ув’язнення. Разом з військовослужбовцями госпіталізовано вісім родичів полонених. Колишній політв’язень Роман Сущенко обстежується амбулаторно. Український режисер Олег Сенцов від госпіталізації відмовився, проте у «Феофанії» перебуває його мама.

Бекірову імплантували два стенти

Медики розповіли, що у лікарні, окрім медичної допомоги, зі звільненими щодня працюють психологи.

7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін ув’язненими. В межах обміну до України повернулися 35 бранців.

Як писав “Вголос”, омбудсмен з прав людини Людмила Денісова повідомила, що звільненому кримськотатарському активісту Едему Бекірову зробили операцію. Він був тяжкохворий.