Про це повідомляє агентство France Presse з посиланням на джерела в уряді та збройних силах В'єтнаму.

Генерал Зяп помер увечері в п'ятницю у військовому госпіталі в Ханої, де він перебував з 2009 року. Він посідав друге місце у в'єтнамському революційному пантеоні після Хо Ши Міна, прославившись під час воєн проти французьких колонізаторів і США.

Генерал відомий розгромом французьких військ при Дьєнб’єнфу в 1954 році. Ця битва мала не тільки вирішальне значення для перемоги над французами у Першій Індокитайській війні, але і сприяла поваленню колоніального ладу як в Південно-Східній Азії, так і за її межами.

Во Нгуєн Зяп народився 25 серпня 1911 року в селянській родині, проте зумів отримати хорошу середню, а потім і вищу освіту. У підлітковому віці приєднався до руху. Полководець-самоучка, він очолив збройні сили В'єтміня – антиколоніальної організації, створеної Хо Ши Міном в 1941 році.

Після Другої світової війни в єдиному незалежному В'єтнамі Зяп займав посади міністра внутрішніх справ і міністра оборони. У 1954 році після поділу країни на дві частини він продовжував працювати в уряді Півночі-Соціалістичної республіки В'єтнам. На посаді міністра оборони він відігравав важливу роль в організації боротьби В’єтконга з владою Південного В'єтнаму і американцями.

Джерело: Лента