Експерт з економіки Тарас Козак розповів, як, на його думку, Україні слід виходити з економічної кризи

Про це він розказав у коментарі «Вголосу».

«Наша держава дуже бідна, вона не має грошей на будь-які адекватні дії у такій ситуації. Наприклад, треба підтримувати людей, які втратили свій бізнес, але в казні немає коштів, щоб надати їх підприємцям чи громадянам. Наприклад, Сполучені Штати видали кожній людині по 1200 доларів і по 500 доларів додатково на кожну дитину. Ми так зробити не можемо, бо у нас таких грошей немає. Якщо ми почнемо друкувати гроші для підтримки, то ми станемо ще біднішими. Ми опинились у глухому куті, де без зростання економіки ми не можемо собі нічого дозволити. А ще у нас процвітає корупція, олігархи, немає медицини, погана освіта і все інше. Це наслідки нашої бідності», - розповів Тарас Козак.

«У ситуації, яка склалась, нам просто необхідні реформи. Їх треба робити завжди: сьогодні, вчора і завтра. Не треба зважати на карантин чи кризу, реформи потрібно втілювати постійно і регулярно. Тільки таким чином ми зможемо стати цивілізованою країною. Ми ж робимо один крок вперед і два назад. Це нас відвело на останнє чи передостаннє місце у Європі за показниками економіки. І ми тут будемо ще дуже довго, якщо не втілювати реформи», - підкреслив експерт.

«Наші селяни зараз найбідніші у світі, хоча земля дуже родюча. Ми нібито почали цю реформу, але потім відразу здали назад. Поки так все буде тривати, то ми будемо «їхати на возі» у той час, коли увесь світ вже давно «пересів на автомобілі». Ми десь собі рухаємось вперед, але віз не наздожене автівку. Саме тому наша молодь виїжджає за кордон, а наші старенькі селяни помирають у злиднях. Тобто, якщо ми не почнемо серйозно реформувати нашу економіку, то нас чекає важка доля», - додав економіст.

«А що стосується часу, який займуть ці реформи, то я вважаю, що тут головне почати. Якщо ми почнемо, то буквально кількох років нам буде достатньо, аби відчути зміни на краще. Ми бачили Порошенка, який здійснив дві чи три реформи, хоча обіцяв 144. За рік Зеленського лише одну чи дві реформи почали дійсно втілювати і теж ще не закінчили. Тому, якщо ми почнемо реформи і не будемо сходити із цього шляху, то, я вважаю, через 2-3 роки вже буде позитивний результат», - підсумував він.

Більш детальну інформацію ви можете прочитати у статті “Примара тотального безробіття“.