Міський голова Львова Андрій Садовий ганебно втік від мешканців місцевих громад, які невдовзі можуть стати частиною Львова. У суботу, 6 червня, люди вийшли з протестом під Львівську ОДА, де саме відбувалася оперативна нарада керівництва області з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.

Про це повідомив у мережі координатор Комітету захисту прав громад, член міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адмінтерустрою базового рівня Львівської області Віталій Горбатенко, виклавши відповідне відео.

На записові зафіксовано, як Садовий тікає чорним ходом з будівлі ЛОДА. Люди просять поспілкуватися, втім мер лише пришвидшує ходу й ігнорує їх.

"Під вигуки "Ганьба!" Садовий тікає від мешканців громад, які, можливо, будуть у Львові. Не захотів поспілкуватись. Не має потреби, очевидно. Отак-от в політиці: по телебаченню говоримо одне, а напряму не будемо говорити взагалі нічого. Так хотіла людина той Великий Львів...І не хоче зустрітися з мешканцями сусідніх громад. В чому справа? Просто ганебно втік від громади, не поспілкувавшись, похиливши голову і швидко перебираючи ногами...", - коментує на відео Горбатенко.

Міський голова Винників Володимир Квурт, який також був на акції протесту, повідомив у мережі, що до ЛОДА прийшли громади Винників, Брюховичів, Домажиру, Рясне-Руської, Ясниськ, Стебника та Гряди.

"Майже 5 годин простояли під сонцем на мирній акції біля Львівської ОДА в підтримку збереження населених пунктів Львівщини під час наради прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Але ніхто, на жаль, так навіть не вийшов з нами зустрітись: ні представник голови Львівської ОДА, ні представник прем'єр-міністра...", - зазначив Квурт.

Нагадаємо, 27 травня за наполяганням львівського міського голови Андрія Садового Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області, згідно з яким до Львівської ОТГ окрім Львова тепер увійдуть ще 17 прилеглих населених пунктів. Громади більшості з них виступають категорично проти такого рішення, адже воно призведе до занепаду населених пунктів. Мер міста Винники, яке також планують об'єднати зі Львовом, Володимир Квурт назвав рішення антиконституційним й обіцяв оскаржити його у судах.

Водночас, 28 травня у Львівській міській раді розвалилася фракція "Самопомочі". На позачерговому засіданні п’ятеро депутатів покинули фракцію, звинувативши свого лідера Андрія Садового в піарі й ігноруванні інтересів громади. Мер у відповідь влаштував істерику і заявив, що на прийдешніх місцевих виборах знову буде балотуватися.

За декілька днів "Самопоміч" розвалилася і у Винниківській міській раді. Виступаючи із трибуни, голова фракції Тарас Дмитерко зазначив, що складає свої повноваження через насильницьке приєднання Винників до Львова, яке пролобіював засновник “Самопомочі” Андрій Садовий і з яким не погоджуються мешканці міста.