26 лютого в Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи із врегулювання конфлікту на Донбасі, на якому Україна засудила напад терористів на ЗСУ 18 лютого.

Про це повідомила у Facebook прессекретарка представника Києва Леоніда Кучми Дарина Оліфер.

За її словами, українська сторона закликала РФ забезпечити режим припинення вогню, відкрити нові КПВВ на лінії зіткнення, звільнити утримуваних осіб та надати допуск представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Вона зауважила, що “українська сторона жорстко підкреслила: спроба прориву 18 лютого 2020 свідчить про бажання зірвати виконання домовленостей лідерів країн “нормандської четвірки” в Парижі “.

“Ніякі політичні зрушення неможливі без повного і всеосяжного припинення вогню, виведення збройних формувань і військової техніки, вирішення питання про встановлення контролю над українською-російським кордоном”, – зазначив на зустрічі Кучма.

Оліфер також зауважила, що “розпочато обговорення модальностей ухвалення рішень про відкриття нових пунктів пропуску через лінію зіткнення, а також додаткові санітарно-епідеміологічні заходи у зв’язку із загрозою поширення коронавірусу”.

Українська сторона поінформувала про встановлення необхідних засобів контролю за епідеміологічною безпекою і закликала до аналогічних заходів протилежну сторону.

Нагадаємо, що напередоні  сторони узгодили одну з ділянок розведення.