Про це повідомили у прес-службі партії.

Як йдеться у депутатському зверненні, «наказом від 6 листопада 2012р. №1252 Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затвердило нову програму зовнішнього незалежного оцінювання з історії України та доручило Українському центру оцінювання якості освіти забезпечити відповідність тестових завдань для випускників шкіл цій новій програмі».

За словами депутата, внесені зміни обурили українську громадськість та наукову спільноту.

«Зокрема, з програми було вилучено таких знакових історичних постатей, як Дмитро Донцов, Степан Бандера, Роман Шухевич і Юрій Тютюнник. Таким чином, у 2013 році знання про політичних і військових діячів, які відіграли вагому роль у боротьбі українського народу за незалежність, тепер не будуть необхідні випускникам шкіл для успішного складання тестів, натомість вони повинні поглиблено вивчати діяльність та життєвий шлях персоналій, які боролися з національним визвольним рухом і були причетні до злочинів проти українського народу», – йдеться у зверненні.

«Такий підхід спотворює історичну правду про Україну та суперечить Державному стандарту базової та повної середньої освіти», – резюмував нардеп.

Відтак В. Кириленко просить Миколу Азарова повідомити, «на підставі яких рішень, висновків чи рекомендацій наукових установ, колективів чи окремих науковців було внесено зміни до програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України та вжити заходів для приведення зазначеної програми у відповідність з Державномим стандартом базової та повної середньої освіти».

Також В’ячеслав Кириленко скерував офіційний запит до міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника та до Українського центру оцінювання якості освіти щодо неприпустимості вилучення прізвищ українських політичних і військових діячів Степана Бандери та Романа Шухевича з переліку осіб, про яких треба знати при складанні цьогорічного тесту з історії України.

Джерело: УНН