«Я вже подав відповідні документи на отримання політичного притулку», – сказав Онищенко в ефірі телеканалу «112 Україна» в п'ятницю, 29 липня.

Нардеп заявив, що не збирається складати мандат депутата, а буде доводити, що не винен, запевнивши, що у нього «достатньо доказів і свідків».

На його думку, в Україні на свідків і його адвокатів чиниться тиск.

Також він стверджує, що його бізнес в Україні забрали: «Його забрали. Весь. Побачимо скоро нових господарів».

Крім цього, на своїй сторінці у соціальній мережі «Facebook» Онищенко попросив не нараховувати йому відпускні.

«Від мого імені подано заяву на надання щорічної відпустки, яка передбачена для усіх народних депутатів України.  Водночас, прошу грошове забезпечення за час відпустки мені не нараховувати», – написав він.

Зазначимо, напередодні стало відомо, що нардеп Онищенко взяв відпустку.

Окрім цього, сьогодні Онищенко заявив, що перебуває у Лондоні, де готується судитися з українськими правоохоронцями.

Нагадаємо, 22 червня НАБУ та САП викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

5 липня Верховна Рада зняла з Онищенка депутатську недоторканніст і дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Олександра Онищенка – головного фігуранта газової схеми. Але до цього він, користуючись депутатською недоторканістю, покинув Україну.

Голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що депутат Верховної Ради екс-регіонал Олександр Онищенко скоро буде оголошений в міжнародний розшук.