Ініціатором законопроекту є позафракційний народний депутат Сергій Міщенко.

У пояснювальній записці до проекту закону нардеп зазначає, що за даними Держкомстату 23% сімей, де всі члени в сім'ї працюють, перебувають за межею бідності, а якщо працює лише одна людина - 37%.

Ризик бідності посилюється при наявності дітей. Так, при наявності однієї дитини за межею бідності перебуває 26% сімей, двоє дітей - 39%, четверо і більше - понад 70% сімей. При цьому розшарування за бідністю між сім'ями в селі і місті є дуже значним. У місті за межею бідності перебуває 15% сімей, у селі - 36%.

В Україні налічується 206 тис. сімей, які є малозабезпеченими. Їх сукупній місячний дохід не досягає, встановленого прожиткового мінімуму. Ці сім’ї мають дітей, а можливості забезпечувати себе і їх лікарськими засобами не мають, оскільки рівень цін на лікарські засоби занадто великий.

Відповідно своїм проектом закону Сергій Міщенко пропонує ввести норму, згідно з якою державна соціальна допомога надається малозабезпеченим сім’ям на всі необхідні для лікування лікарські засоби на строк, доки їх середньомісячний сукупний дохід становитиме нижче від прожиткового мінімуму для сім'ї, встановленого законом.