На його думку, потрібно повертатись до пропорційно-мажоритарної системи виборів, або шукати інші шляхи прив’язки народних обранців до виборців, а не до партійних вождів.

«Виборці вправі спитати у Юлії Тимошенко, яка фактично вкинула країну в позачергові парламентські вибори 2007 року, обіцяючи їм, що в списках її блоку більше ніколи не буде «зрадників та запроданців». Подивіться, що ми маємо сьогодні. Так званих «запроданців» стало ще більше, ніж після виборів 2006 року. А може вони зовсім не «запроданці» і «тушки», а люди, які не хочуть обслуговувати вузькопартійні інтереси і роблять непростий вибір на користь держави», - зазначає Петро Писарчук.

На думку народного депутата, питаннями вдосконалення Основного закону має зайнятися Конституційна асамблея, яку пропонує утворити Президент Віктор Янукович. До цієї Асамблеї мали б увійти авторитетні, незаполітизовані фахівці з питань державотворення та права.

«Хотілось би, щоб ми сьогодні почули Президента України Віктора Януковича, який у своєму виступі на відкритті сесії закликав нас, незважаючи на різні політичні погляди, думати не про свої вузькопартійні інтереси, а про Україну», - наголошує Петро Писарчук.