Як інформує прес-служба Всеукраїнського об'єднання «Свобода», трибуна Верховної Ради заблокована.

«Очільник фракції Партії регіонів у порушення Конституції виступив іноземною мовою та проігнорував вимогу депутатів фракції Всеукраїнського об'єднання «Свобода» виступати українською. Відтак фракція націоналістів заблокувала трибуну Верховної Ради із вимогою дотримуватися Конституції», – йдеться у повідомленні.

За словами керівника фракції «Свобода» Олега Тягнибока, Партія регіонів і комуністи свідомо демонструють, що вони не хочуть працювати.

«Провокація, яку провів Єфремов, виступаючи іноземною мовою на засіданні Верховної Ради, демонструє, що влада не збирається рахуватися з Конституцією і законами України. Їм насправді байдуже, як живе і скніє народ. На жаль, цьому потурає Голова Верховної Ради. Парламент працюватиме тільки тоді, коли в основі його діяльності будуть виконання Конституції і законів України», – наголосив він.

«Однак нація постає проти поневолювачів і гнобителів. Початок акції «Вставай, Україно!», який відбувся у Вінниці, Ужгороді, Львові і продовжуватиметься в інших областях, свідчить про те, що народ не дасть, щоби його дурили, знущалися, топталися по його національній гідності», – зазначив Тягнибок.

Після цього члени фракції ВО «Свобода» заблокували трибуну Верховної Ради. Представники провладної фракції роблять спроби силового розблокування трибуни та провокують бійки. Так, «регіонали» напали на голову парламентського екологічного комітету свободівку Ірину Сех, якій розбили губу.

Станом на 11:05 в кабінеті Голови Верховної Ради відбувається нарада за участі керівників фракцій.