У найближчий час у ВРУ буде створене міжфракційне об`єднання «Львів».
Про це повідомив сьогодні під час прес-конференції у Львові народний депутат України Андрій Шкіль, який є ініціатором створення даного об`єднання.
За словами Андрія Шкіля, дане об`єднання буде являти собою ”певну лобістську групу, члени якої пов’язані між собою перш за все львівським походженням”.
«Структура матиме неофіційний статус. Об`єднання надпартійне та надфракційне із добровільним членством”, — відзначив Андрій Шкіль.
За словами Андрія Шкіля, не пізніше 16 березня буде оголошено про створення даної структури.
Він повідомив, що не буде посади керівника даного об’єднання. Натомість буде координатор та існуватиме мікросекретаріат (1-2 особи), в обов’язки якого буде входити повідомляти членів об`єднання про усі рішення, які приймаються. „Таким чином членам об`єднання не потрібно буде навіть зустрічатись. Про все повідомлятимуть по телефону”.
Основні питання, якими займатиметься об’єдання – фінансування, збереження міста Львова.
„Пл. Ринок, пл. Звенигородська давно повинні бути перетворені на заповідники. Там не повинні будуватись кав`ярні, магазини. Повинні бути відновлені шляхи сполучення у Львові. Ті дороги, які є у Львові – це не шляхи сполучення, а шляхи псування транспорту”, — зазначив Андрій Шкіль.
Також об`єднання вирішуватиме питання надання коштів з держбюджету, які передбачені на святкування 750-річчя міста. За словами Андрія Шкіля, передбачені 114 млн. грн. будуть виділені двома частинами. Члени об`єднання «Львів” добиватимуться, щоб перша частина коштів – 65 млн. грн. – була передана до міста у квітні. Друга – надійде наступного року.
На думку Андрія Шкіля, „потрібна нормальна лобістська політика щодо міста”.
Він вважає, що до складу об`єднання може увійти до 20 народних депутатів. Щоправда він не повідомив про те, хто з нардепів вже виявив бажання вступити до „Львова”.
Андрій Шкіль відзначив, що з преси прочитав про те, що Ярослав Кендзьор та Олекса Гудима не мають бажання вступати до об`єднання. Незважаючи на це, він все одно буде говорити з ними на цю тему.
Також Андрій Шкіль запропонує вступити до „Львова” народним депутатам з інших партій, таким як, наприклад, Ігор Шурма та Петро Писарчук. „Чим строкатіше буде об`єднання, тим воно буде дієвіше”, — сказав Андрій Шкіль.