Юрій Шухевич,  народний депутат України, син Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, вимагає від Міносвіти вилучити наклад підручника, який оббріхує українських націоналістів.

Відповідне звернення, надіслане міністрові Лілії Гриневич, він виклав у своєму “Фейсбук”.

“Моє звернення міністру освіти про вилучення тиражу скандальної “Історіі: Україна і світ (інтегрований курс, рівень стандарту)» авторства М. М. Мудрого та О. Г. Аркуші”, — написав Юрій Шухевич.

Моє звернення міністру освіти про вилучення тиражу скандальної "Історіі: Україна і світ (інтегрований курс, рівень стандарту)» авторства М.М. Мудрого та О.Г. Аркуші."

Опубліковано Юрієм Шухевичем Середа, 31 жовтня 2018 р.

Як уже писав “Вголос”, цьогоріч Міністерство освіти вирішило вписати українську історію в світову і дописалося до того, що зобразило борців за волю України, символів української самостійності та соборності, ледь не найбільшими злочинцями ХХ століття.

Так, МОН рекомендувало новий підручник для 10-го класу загальної середньої освіти “Історія: Україна і світ (інтегрований курс, рівень стандарту)”, авторства Олени Аркуші та Мар’яна Мудрого.

Цей підручник переконує українських учнів, що найяскравішими “проявами колабораціонізму” з нацистами були… українські підрозділи “Нахтігаль” і “Роланд”, а також дивізія “Галичина”.

Ілюстрували цю українофобську писанину портретом самого головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича.

Фото однієї із сторінок підручника

25 жовтня 2018 року депутати Львівської обласної ради підтримали звернення до Міністерства освіти і науки України, яке ініціювала фракція ВО «Свобода», щодо неприпустимості прирівнювання у шкільних підручниках Головного командира УПА Романа Шухевича до колаборантів нацизму. Депутати також закликають інші обласні ради ухвалити аналогічні рішення.

Після цього Юрій Шухевич виступив з вимогою звільнити авторів підручника, які назвали його батька колаборантом.

https://www.facebook.com/NTAchannel/videos/432506733946888/UzpfSTEwMDAwMjE2MjE3MjMyMzoxODgxNTUyMDYxOTI2ODQ4/