Народний депутат Ігор Шурма вважає, що наказ міністра охорони здоров‘я України „Про затвердження переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних та фармакологічних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів” порушує ряд статей Конституції України.
Про це нардеп Шурма сказав вчора на зборах страйкому студентів Львівського Національного медичного університету ім. Д Галицького.
„Наказ №81 це „дуже велика небезпека для нас усіх. Я би не хотів аби помилки влади стали системними. В наказі порушено цілий ряд статей Конституції України ( ст.3, ст.9, ст. 19 та ін.), - сказав він.
„Пан Паліщук не лише впертий дядько, це людина, що передбачає хід подій. Наказ №81 зареєстрований в міністерстві юстицій, а отже відмінити його буде не просто”, - додав нардеп Шурма.
Також І.М. Шурма додав, що майбутня інтелігенція не мусить „валятися на асфальті”, сидіти в наметах. „Потрібно не допустити всеукраїнського страйку”, - додав він.
Наказ № 81 „Про затвердження переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних та фармакологічних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів” був прийнятий 23.02.2005р. Міністерством охорони здоров’я України. Він передбачає різке скорочення переліку медичних спеціальностей, збільшення терміну навчання в інтернатурі та скерування студентів на роботу в села.